We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

KADIN OLMAK(DİŞİL ENERJİ, DİŞİ ENERJİ)

2 1 15
09.09.2021

Op. Dr. Ünzile GİRİŞGİN

Jinekolojik masaya muayene için çıkan hemen hemen her hastam ”Keşke kadın olmasaydık, erkeklere bir şey olmuyor, ne rezillik varsa biz kadınlarda, ay Allah’ım nefret ediyorum şu masadan, kadınlık çok zor doktor hanım!” der dururlar.

Kadın olarak yaratıldığım için Yaradanım’a her daim hamd ettim.

Zor mu kadın olmak?

Cahiliye toplumlarında her daim çok zordur kız çocuk olmak, kadın olmak, yalnız yaşamak durumunda kalmak ya da dişi enerjinin kötüye kullanımı ile karşılaşmak, kandırılmak, aldatılmak gerçekten çok ağır yüktür kadınlarımız için.

Kimse kimsenin taşıdığı yükü bilmez. İnsanın insana zulmettiği yerdir bu dünya hayatı.

Erkekler için de hiçbir şey kolay değil aslında. Yüce Yaratıcının erkeğe yüklediği mesuliyet, adalet ve gayret çok çok daha ağırdır. Bunu çok az erkek başarabildiği için bugün dünyada ne hak ne hukuk ne sevgi ne de sıhhatli yaşam kalmıştır.

Kadın olmak aslında çok kolaydır. Anne olmak, regl, lohusalık ve insanı terbiye etmenin yükünü taşımak cennetle müjdelenmeye vesile olduğu için kadınlarımız mutludurlar. Eskiden daha da mutluydular Çünkü kadınlara duyulan sevgi ve hürmet fazlaydı.

Bugün dişi enerji daha çok cinsel enerji ve seks kaynağı gibi telakki edildiği için kadınlar ne anneliği ne de cinselliği doyumlu yaşayamıyorlar.

Dişil enerji hayatın her alanını kuşatır. Sevgi ve merhamet yüklüdür. Fedakârdır. Sevimli ve neşelidir. Dişil........

© Mir'at Haber


Get it on Google Play