We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

KURTULUŞ TÖRENİ DÜZENLEYEN KÖLELER

2 0 1
14.09.2021

Geçtiğimiz günlerde Balıkesir’in ilçelerinden Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yılı kutlandı. Kutlayan kurum da CHP’li Edremit Belediyesi idi. Meydanda efeler gösteri yapıyor, ortalarında da zincire vurulmuş çarşaflı bir kadın dizüstü oturuyordu. Sonunda efelerden biri kadının zincirini çözdü ve çarşafın içinden dekolte kılıklı bir cumhuriyet kadın fırladı.

Evet, basına yansıyan bu görüntüye, Türk’ün tarihini 1923’le başlatan ve “Zulüm 1453’te başladı” diyen Gezici satılmışlarla kolkola olan CHP kokanalarının zihniyeti damgasını vurmuştu. Bu kutlama törenini seyreden ve “Namussuzlar kadar namuslular da cesur olmalı” anlayışıyla itirazını kalabalığa haykıran bir cesur yürek vatandaş da şöyle diyordu: “Türk kadınını kim zincire vurdu? Türk kadınını zincire vuracak adam anasının karnından doğmadı daha. Neyin hesabını yapıyorsunuz? Bunu düzenleyenler kimse, hesabını verecek!

Hesabını sorarlar mı sormazlar mı? bilmiyorum ama yirmi yıldır kendi değerlerine dönme mücadelesi veren bir iktidar döneminde “namussuzlar bu kadar cesurca”, simgeler vasıtasıyla değerlerimize saldırıyorsa, “namuslular da aynı cesaretle” onlara dur demelidir. Ben öyle zannediyorum ki töreni seyreden halkın çoğu, Müslümanın örtüsünü aşağılama olduğunu anlayarak incinmiştir. Ama koyun gibi seyretmekten de kendini alamamıştır. Sadece bir cesur yürek çıkarak itirazını yüksek sesle dile getirmiştir. Hiç kimse de o vatandaşın ağzını kapayarak palas pandıras oradan uzaklaştıramamıştır. Sukût ederek destek vermişlerdir. Sadece sükût ederek doğru sözü ikrar etmek yetmez. Aslında CHP’nin bu tür bütün kutlamalarına Müslümanlar topluca katılmalı ve değerlerimizi aşağılayan böyle sahneler icra edilirken topluca müdahale edilmelidir. İşte o zaman köpeksiz köyde değneksiz dolaştığını zanneden CHP zihniyeti, bir daha bu tür alçaklıklara cesaret edemeyecek, Müslüman mahallesinde salyangoz pazarlayamayacaktır.........

© Mir'at Haber


Get it on Google Play