We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HURAFECİ CÜBBELİ, YİNE SAHNEDE

2 1 17
24.09.2021

İlkel hurafe pazarlayıcısı Cübbeli, yine sahne aldı. Ara dönemlerin başvurulan hocalarından Zekeriya Beyaz gibi, cübbeli de zaman zaman bazı televizyon kanallarında meze olmaktadır. Aynı camianın hocalarından merhum Metin Balkanlıoğlu, Mehmet Talu ve Fatih Kalender hocalar gibi ağır oturup batman dövmeyi bir türlü beceremeyen Cübbeli cenapları, Ahmet Hakan’ın “Tarafsız Bölge”sinde İmam-Hatip liseleri ile ilgili verip veriştirmiş. “Huzurlarınızda tüm vatandaşlarımıza alenen söylüyorum. Çocuklarınızı İmam-Hatiplere göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin. Daha az hasarla çıkarlar. Ben bunu gördüm, denedim. Orada sahabeye söven, Sünneti reddeden, mezhepsiz, kaderi inkâr eden, selefî veya modernist hocalar var. Öğrenciler de ona göre yetişiyor…” misüllü laflar etmiş.

Yanmaz kefenci, Nakşibendî tarikatının Halidiye kolundan olanlara cennet garantisi veren, bindiği uçak türbülansa girip sallandığında “imdat yarabbi” demesi gerekirken “yetiş ya Abdülkadir Geylani” diyerek ölülerden yardım isteyen, hadisin zayıfı mı, şişmanı mı olur deyip uydurma hadisleri pazarlayan, Allah’ı “Ete kemiğe büründüm Mahmut diye göründüm” diye şeyhine benzeten ilkel hurafeci-peştamallı şeytan Cübbeli, gözündeki merteği görmeden kalkmış “İmam Hatipler modernist, sahabe karşıtı, selefi yetiştiriyor” diyor. Hadi ordan ham yobaz! Din bezirgânı densiz! İkiyüzlü şaklaban. Bari dinime dahleden Müselman olsa.

Bu adam hasta… Gerçekten hasta. Üzerine varsanız “Niye böyle laflar ettiniz?” diye çapraz sorguya alsanız; “Yahu ben şeker hastasıyım, bazen ne dediğimi bilmiyorum” itirafında bulunmaktadır.

Bre densiz! “İmam-Hatip liselerindeki eksikleri, kalitenin düşüş sebeplerini, öğrencilere yeterli dini eğitim verilmediği, bunun için de şunları yapmak gerektiği” şeklinde yapıcı bir eleştirin olsa alıp başımızın üstüne koyacağız. Ama düşmanca tavır takınarak “Çocuklarınızı İmam-Hatiplere göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin” çağrısı yapıyorsun. Bu çağrıyı ezelî İslam düşmanı CHP bile yapmadı. Onlar “Türkiye’de şu kadar imam açığı var, onu karşılayacak kadar........

© Mir'at Haber


Get it on Google Play