We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

FRANSA’DA MÜSLÜMANLAR ALEYHİNE NELER OLUYOR?

1 1 1
04.10.2021

Fransa İslam Konfederasyonu’na (CIMG) bağlı Mulhouse Camii’ne üzerinde Müslümanları tehdit eden, emsalsiz saldırılar düzenlemeye başlayacaklarını vadeden ve “Bu bir savaş ilanıdır” yazan mektup gönderildi. Geçtiğimiz gün posta yoluyla gönderilen mektupta, “İslam’la Mücadele Federasyonu” isimli bir derneğin kurulduğu vurgulanmıştır. Müslümanları ülkedeki terör eylemlerinden suçlu tutan ırkçı grup, İslam’ın Fransa’yı işgal ettiğini ileri sürmekte. Mektupta Müslümanlara, “ya Fransa ya da kendi dinleri arasında bir tercih yapma” çağrısında bulunuldu.

Fransa İslam Konfederasyonu, içinde Müslümanları ötekileştiren ifadeler yer alan “Fransa İslam’ı Prensipler Tüzüğünü” imzalamayı reddetmesi nedeniyle hükümetin yoğun eleştirilerine maruz kalmıştı. CIMG Başkanı Fatih Sarıkır da Nisan ayında ölüm tehdidi aldığını açıklamıştı.

Posta kutusuna konan mektupta aynen şöyle denilmektedir:

Çok uzun zamandır siz İslamcılar, Müslümanlar, zalim ve insanlık dışı eylemlerle Batımızı kontrol etmeye çalıştınız.

Önce 2001’de Amerika Birleşik Devletleri’nde, ardından Fransa’da Charlie Hebdo gibi çeşitli saldırılarla. İfade özgürlüğünün savunulduğu bir demokrasi ve barış ülkesi olan Fransa’da şiddet dininizin bizimle hiçbir alakasının olmadığını bu hareketlerinizle bize gösterdiniz. Şimdi sizinkine benzer hareketlerle intikam alma sırası bizde.

Dininizin ve geleneklerinizin Fransa’da bizimle hiçbir ilgisi yok. Fransız kültüründe değilsiniz.

Seçim yapmak zorundasınız: ya Fransa, ya da İslam.

Ve açıkçası cemaatinizin çoğu İslam’ı seçecek, o zaman neden Fransa’da kalıyorsunuz?

Bu nedenle, Fransa’mızı sizin işgalci, beyin yıkamacı ve uzun vadede Fransa için son derece tehlikeli olan dininizden korumayı amaçlayan “İslam’a Karşı Federasyonu” oluşturuyoruz. Kısacası, umarım bu mektup, aramızda hoş karşılanmadığınızı size açıklamıştır ve bunu size İslam Karşıtı Federasyonun eylemleriyle göstereceğiz.

Kendinizi, beyninizi yıkayan ibadethanelerinize karşı eşi benzeri görülmemiş saldırılara karşı hazırlayın. Sayımız çok, iyi hazırlanın, intikam başlıyor.

Evet, İslam’a karşı haçlı seferlerini başlatacaklarını ilan eden bu ırkçı grup bu cesaretini, Fransız politikacıların İslam karşıtı söylemlerinden alıyor. Fransa’da ekonomi kötüye gitse, terör........

© Mir'at Haber


Get it on Google Play