We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ABD Bunağından Yine Küstah Açıklama!

6 1 20
26.04.2022

ABD Başkanı Bunak Joe Biden, 1915 olaylarına ilişkin açıklamasında “soykırım” ifadesini yeniden kullanmış. Ve Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlut Çavuşoğlu’ndan da hak ettiği cevabı anında almış.

Çavuşoğlu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Bazı Batılı liderler son günlerde “soykırımın” ancak mahkeme kararıyla tespit edilebileceğini savunuyor. Doğru! Aynı kişilerin, yetkili bir mahkeme kararı olmadan 1915 olayları için “soykırım” kelimesini siyasi saiklerle kullanmaları ise ikiyüzlülüklerinin en bariz örneğidir” dedi.

Soykırım” kelimesini en son kullanacak olan ülke, hâlâ dişlerinden kan damlayan vahşi ABD’dir. 100 milyon Kızılderili’yi katleden ve 35 milyonunu da köleleştiren Amerika ve bilumum emperyalist ülkelerin durumunu “Medeniyetler Diyaloğu” kitabında Roger Garaudy şu şekilde ifade ediyor: Batılılar 100 milyonu aşkın Amerika’nın asıl yerlisi olan Kızılderilileri öldürerek dünyada daha önce benzeri görülmemiş bir soykırım yaptı. Bunun ardından üç yüz yıl süren köle ticareti sırasında en az yüz milyon Afrikalıyı da öldürerek bir başka akıl almaz soykırımı gerçekleştirmiştir. Tüm bu soykırımların altında Amerika’ya yerleşen ve bugünkü ABD’nin temelini atan Batılılar vardır.”

1915 Ermeni katliamını görmezden gelerek tarihi tersine çevirmeye çalışan, başta Amerika olmak üzere bütün Batılı güçler, kendi tarihlerindeki soykırımlarını unutturarak parlamentolarında Türkiye’yi “soykırım yapmıştır”........

© Mir'at Haber


Get it on Google Play