We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

28 ŞUBATIN KUDRETLİ GENERALLERİ TIPIŞ TIPIŞ HAPİSHANE YOLUNDA

1 1 0
24.08.2021

Geçtiğimiz günlerde Ankara 5’inci Ağır Ceza Mahkemesince 28 Şubat davasının asker kökenli sanıklarına verdiği müebbet hapis cezası, 9 Temmuz 2021 tarihinde Yargıtay tarafından onanmıştı. Mahkeme, bu onamadan sonra 28 Şubatın kudretli generallerinin teslim olmalarını, teslim olmayanların da yakalanarak hapse konulmasını kararlaştırdı.

Tutuklanarak tıpış tıpış hapse tıkılan vesayet döneminin kudretli, şimdinin rütbeleri sökülmüş, unvanları alınarak sıradanlaşmış aciz mahkûmların isimleri şöyle:

Dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, Genelkurmay Harekât Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Ahmet Çörekçi, Genelkurmay Genel Sekreteri Erol Özkasnak, eski Jandarma Genel Komutanı Fevzi Türkeri, MGK Genel Sekreteri İlhan Kılıç ile emekli generaller Aydan Erol, Cevat Temel Özkaynak, Çetin Saner, Hakkı Kılınç, İdris Koralp, Kenan Deniz, Vural Avar ve Yıldırım Türker.

Bu omuzu kalabalık, belindeki silahı vatandaşına doğrultma konusunda hiç tereddütü olmayan faşist cuntacıların o günkü tavırlarını ve seçilmiş hükümetin Başbakanı Erbakan hocamıza yaptıklarını ve onu boncuk boncuk terlettiklerini unutmak mümkün değildir. Bunlar hak ettikleri cezaya -geç de olsa- çarptırılmışlardır. Fakat hiçbir darbe sadece askerlerle yapılmaz. Askerlere darbe zemini hazırlayan gazeteciler, sendikalar, akademisyenler de hak ettikleri cezayı almalıdırlar. Mesela Milli iradenin tercihiyle iş başına gelen iktidara darbe çağrısı yapan, Fatih Altaylı, Emin Çölaşan, Ertuğrul Özkök, Yalçın Doğan vb. yazar müsveddeleri…

Üniversiteleri başörtülü kız öğrencilere dar eden ve ikna odaları oluşturarak çağ dışı uygulamalar icat eden Kemal Alemdaroğlu, Nur Serter gibi laik yobaz çakma akademisyenler…

Darbenin sermaye ve sivil toplum ayağını oluşturan TİSK, TESK, DİSK, TOBB, TÜRK- İŞ’in oluşturduğu 5’li çete ve TÜSİAD…

İşte 28 Şubat’ın baş aktörleri Çevik Bir, Erol Özkasnak ve Çetin Doğan’ın da aralarında yer aldığı 14 darbeci paşanın cezaevine tıkıldığı bu süreçte, bunlara da hesap sorulmalıdır.

Televizyondan 28 Şubat belgeselini izlerken insanlık ve insan hakları adına utanıyoruz. Gerek siyasi alanda, gerekse askeri alanda makam işgal etmiş koca koca üniversite tahsilli adamlar ve omuzu kalabalıklar öyle laflar etmişler ki, yüzlerine tüküresimiz geliyor.

Ben siyaseti bilirim,........

© Mir'at Haber


Get it on Google Play