We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

“ATATÜRK OLMASAYDI…”

3 1 5
02.09.2021

Geçtiğimiz 30 Ağustos Zafer bayramı ile ilgili okunan Cuma hutbesinde, Mustafa Kemal’in adının anılmaması Kemalistleri hayli kızdırmış. Bunlardan meşhur araştırmacı-gazeteci(!), 28 Şubat sürecinde cemaatle namaz kılan liseli öğrencilerin görüntüsünü çekip sunduğu haberde “Flaş…Flaş” spotuyla veren Uğur Dündar zavallısı şöyle buyurmuşlar: “Bağımsız bir ülkede doğmuş olmasını, adını, makamını ve hür nefes alışını bile borçlu olduğu 30 Ağustos Zaferi’ni kazanan ebedi başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını bu Cuma hutbesinde de anmayan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a hakkımı helal etmiyorum. Siz de etmeyin.”

Şair-yazar Ataol Behramoğlu, attığı twitte, Uğur Dündar’a hitaben; “Sevgili Uğur, hutbede Atatürk’ün adını anmaktan kaçınanlar, ‘keşke Yunan kazansaydı’ diyenlerdendir. O yüce ad, onların karanlık ağızlarına zaten yakışmaz. Onların üzerinde zaten hakkımız olamaz ama varsa da haram olsun.

Onlar böyle yazar da “30 yaşıma kadar İslamcı idim, sonra döndüm” diyen Ahmet Hakan durur mu? “Bir sonraki 30 Ağustos’ta ya 30 Ağustos konulu hutbe okumayın, ya da okuttuğunuz hutbede Atatürk’e yer verin” diye ferman buyurmuşlar. Diyanet’e, güya görevini hatırlatarak askerî vesayetten kurtulan kurumlara, gazeteci vesayeti kurmaya çalışmaktadırlar. Bu malum gazeteciler masa başında ve köşelerinde hükümetler kurup hükümetler yıkmaya alışkındırlar ya… İşte o alışkanlıklarını sürdürmek istemektedirler. Eski Türkiye özlemi işte…

Yahu, ilkokuldan üniversite son sınıfa kadar okutturduğunuz Türkçe ve İnkılap tarihi derslerinde Atatürk’e haddinden fazla yer veriyorsunuz. Hatta bıktırıyorsunuz. Bırakın da sadece Allah’a ibadet edilen, sahte ilahlara yer verilmeyen camilerde olsun bahsedilmeyiversin. İnin şu Müslümanların yakasından artık.

Tabi bu arada Kemalistlerden de taraftar devşirebilmek için bizim eski İslamcılardan, fırıl fırıl dönerek durmadan fikir ve inanç değiştiren son yılların amansız Atatürkçülerinden fırıldak ve fosilci M. İ. da durur mu? Sakarya savaşından girerek Atatürk güzellemeleri yapmış: “Sakarya destanına selam. Atatürk, bu coğrafyanın tarihine damga vurmuştur. Tıpkı Alparslan,........

© Mir'at Haber


Get it on Google Play