We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

VATAN SEVDASININ ÖLÇÜSÜ MADDİYAT OLAMAZ!

5 0 9
03.07.2022

Cebine girecek veya çıkacak parayı Devletin bekasından daha önemli gören varsa bu kişinin vatan sevdası, elde etmek istediği veya elinden çıkma tehlikesi bulunan para kadardır! Bu hastalıklı zihniyet toplumun geneline yayılmış ise ne sahip olunan para ne de vatan toprakları kalır elde!

Akıbet ya mülteci olmak ya da kan ve gözyaşı olur.

Bir milletin ve devletin akıbetinin berbat olmaması ancak inandığı değerleri dava edinmiş adanmışların omuzlarında güçlenmiş ve yükselmiş, dadanmışların çoğaldığı zamanlarda ise zayıflamış veya yıkılmıştır. Onu için her zaman iddiam odur ki: Vakit kendisini milletine adayan bürokrat, siyasetçi, asker, ilim erbabı velhasıl her kimse ona sahip çıkma vaktidir! Şu sıralar yaşadığımız sıkıntıları yine adanmış insanlarının birbirlerine sahip çıkmasıyla ancak mümkün olacaktır. Evet siyasetin her türlü hileleriyle bir şekilde iktidar olunur amma velakin muktedir olmak her kişi değil er kişi işidir.

DEVLET MİLLET DAYANIŞMASI ŞARTTIR!

Pandemi süreci ve sonrasında marketlerde ki alışveriş yoğunluğuna bakınca görünen o ki vatandaşımızın yüzde doksanı stoklamak için satın aldıkları bazı tüketim maddeleri sebebiyle altı ay, bir yıl hiç satın almaksızın ihtiyacını evdeki stoktan giderebilir kanaatindeyim.

Bu durumdaki vatandaşlarımız üç-beş ay marketten satın almayı bırakıp stoklarından tüketmiş olsa muhtemelen fiyatlarda büyük oranda düzelmeler olacaktır. Yirmi yıldır kimseyi aç ve açıkta bırakmayan Devletin maharetli ve dirayetli yönetiminde asla zafiyet........

© Mir'at Haber


Get it on Google Play