We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İNSANI İLAHLAŞTIRAN ÖLÜMSÜZLÜK SEVDASIDIR

3 0 1
10.04.2022

İnsanlık tarihi sürecinde iblis, işbirlikçisi bir grup şeytanlaşan insanlarla bir olup insanlığın tamamını geçmişte olduğu gibi zaman zaman yaşadığı helak olma noktasına bugün de getirmiştir.

İlk atamız Adem gibi işlediğimiz günahlardan pişmanlık duyup yaratandan af ve yardım dileyip aklımızı ilahi tavsiyeler çerçevesinde kullanmaya başlar isek insanlık bu savaşın galibi olur! Aksi halde kendi ellerimizle bozduğumuz yeryüzünde ki düzen, ayrıca ölümsüzlük peşine düşen bir avuç müstekbir ve emrinde ki bilim insanları bir çeşit ilahi tufanla telef olmamıza sebep olur, Mazallah!

İnsanlık Kur’an ve imana dönmezse deccala tapacak, Allah’a tapıyorum zannedecek! Son iki yüz yıldır önü alınamaz öyle bir süreç yaşanıyor ki iblisin buyruğu altına giren bir grup insanın insanlığı kominizm ve kapitalizm rejimleri ile bütün alanları Allahsız ve ahlaksızlaştırdı. Çaresiz ve gücü yetersiz olan iman ehli insanlar ise sadece “ Allahım bizleri ve neslimizi koru.” duasıyla kalben buğz etme çaresizliği içerisinde yaşadı!

Allah insanoğlunu iblisin buyruğuna girmesi için akıl ve sorumluluk vermek suretiyle yeryüzünün halifesi yapmadı!

Sonucunda ceza veya mükafat bulunan sorumluluğun ağırlığı nedeniyle insandan başka hiç bir varlık yeryüzünde halifeliğe talip olmadı. Bu yüzden insanoğlu kendi elleriyle kendisine, çevresine, doğaya veya insanlığa yaptığı........

© Mir'at Haber


Get it on Google Play