We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

DÜNYA KÜRESEL DÜZENİN YUSUF’U OLMAK!

2 0 0
31.07.2022

Kur’an daki Yusuf kıssasını hemen herkes bilir. Üst düzey bir devlet adamının hanımının Hz. Yusuf’la olan aralarında ki o günün devlet düzeninde ki hukuka konu bir dava sürecinde kadınla olan imtihanıyla başlayan ve takınılan Müslümanca tavır nedeniyle o gün ki yeryüzü devletinin dininin değişmesine kadar giden sürecin örneklendiği Yusuf Kıssası!

Gerçekten Müslüman olmak ciddiyet, samimiyet, mücadele ve bedel isteyen bir iştir. Bu dünyada İlk insan ve elçi olan Adem’den son insana kadar bu ciddiyetin yansımalarını azda olsa görüyoruz ve görmeye devam edeceğiz. Müslüman, Ademin oğlu Habil olmaktır. Heykel ustasının oğlu İbrahim, İsa’nın annesi Meryem, İsmail’in annesi Hacer, Musa’ya kol kanat geren Asiye, bir dünya devletinin rejimini kansız bir şekilde değiştiren Yusuf olmaktır. Nihayetinde son Nebi Muhammed (SAV) olmaktır Müslüman!

Mekke ve Medine otoritelerinin çaresiz kalıp netice itibariyle her iki otoritenin de devlet yönetim tekliflerinden Medinelilerinkini kabul etmek demektir Müslüman!

Günümüz dünyasında “Devlet” : Görünür yüzüyle adı ve sınırları belli ulusal otorite gibi olsa da aslında “dokuz pulu bir kişiye, bir pulu dokuz kişiye pay eden” yeryüzü zenginliklerinin sahipleri olan ve ellerinde tutmak için Tanrıyla bile savaşmayı göze alan karanlık mihraklardır. Bilimin ve teknolojinin kendi kontrollerinden çıkmasına asla müsaade etmeyen Dünya otoritesini güçlendirdikleri devletler eliyle her zaman elinden........

© Mir'at Haber


Get it on Google Play