We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

TÜRKİYE DE BATI’DAN FARKLI AŞILAR MI YAPILIYOR?

3 4 19
21.09.2021

Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığının yürüttüğü ve cebrileşmekte olan aşı kampanyasında devletimiz sorumluluk üstlenmemekte, sorumluğu aşı öncesinde imzasını aldığı vatandaşa yüklemektedir. Aşı olmak istenmeyişinin önemli bir sebebi de budur. Devletin güvence vermediği aşıyı vatandaş niye olsun.

Devletin aşı şirketinden niçin güvence alamadığı ve dolayısıyla neden güvence veremediği ortaya çıkmaktadır.

Haber Vakti’nin haberi şöyle

Welg TV’nin canlı yayınına katılan Usta Kalem Abdurrahman Dilipak, Biontech aşısıyla ilgili çok çarpıcı açıklamalara imza attı. İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, Twitter hesabından, Türkiye’nin seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden çıkarıldığını açıklamıştı.

Ayrıca Türkiye, Maldivler ve Pakistan’ın da içinde bulunduğu toplam 7 ülke kırmızı, sarı ve yeşil olarak kategorilendirildiği listede 7 Mayıs’tan bu yana kırmızı listedeydi.

Açıklanan bu kararın ardından hükümet, Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği’ne 5 maddeden oluşan flaş bir açıklama yaptı.

Açıklamada yer alan maddelerden dördüncü ve beşinci maddeler ise dikkat çekici ve şüphe uyandırıcıydı.

O maddeler şöyle:

4) Her iki doz aşısını BK, ABD, AB ve EFTA üyesi ülkelerde yaptıran ve bunu belgeleyen yolcuların varışlarını takip eden iki gün içerisinde test yaptırmaları yeterli olacaktır.

5) Her iki doz aşısını bu ülkeler haricinde yaptıranlar (ülkemizde yapılan aşılar da halen bu kategoridedir) ile henüz aşılarının........

© Mir'at Haber


Get it on Google Play