We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İSLAM’I DEĞİL LAİKLİĞİ TAKDİS EDİYORUZ

2 4 9
17.09.2021

Ülkemizde kurulu laik düzen yasal düzeyde hâlâ jakobendir, buyurgandır dışlayıcıdır, ötekileştiricidir. Doğası gereği din karşıtıdır. Özelde insan hayatını bütün yönleriyle kuşatıcı ve yönetici olan İslâm’a karşıdır. İslam’ın yasalarını tebliğ etmek ve uygulamak isteyen bilgili ve bilinçli müminlere ödünsüzdür ve cezalandırıcıdır.

(Bendeniz laikliği ihlalden Ağır Ceza ve Devlet Güvenlik Mahkemelerinde yedi defa yargılandım.)

Fiili ve yasal baskılarla laikleştirilmiş ülkemizde başta eğitim, iktisat, hukuk ve güzel sanatlar olmak tüm kurumlar temelde İslam ile çelişmeli ve çatışmalıdır.

Ordu ve emniyet güçleri laikliğin ve örneğin bankalar gibi laik kurumların yasal bekçileridir.

Sırası gelmişken bir not düşürelim; laikliğin en derin ve örtülü amacı aslında laikleştirilen insanımız aracılığıyla ülkemizin sömürülmesidir.

Dış dünya, akıl verip destek çıkmasaydı bizim devrimcilerimiz Osmanlıda başlamış olan sekülerliği/laikliği resmileştirebilir miydi emin değilim.

Diyanet de İlahiyatlar da Laiktir

Diğer Anayasal kurumları geçelim, onlar zaten laik ama Diyanet de laiktir. Rahmetli Nevzat Yalçıntaş hocamızın ifadesiyle Ordu yanı sıra Diyanet de laiklik adına nefes alışverişlerin takip edildiği bir kurumdur. Dev bütçeli Diyanet’e onay verilmesinin sebebi de budur yani İslam’ı ve Müslümanları laiklik adına kontroldür. Geldiğimiz noktada işlenecek konular belirlenmekte, Diyanet merkezinde yazılan hutbeler ülkemizin bütün camilerinde okunmaktadır.

Bir batı projesi olan ve benim de birincilikle girip birincilikle mezunu olduğum ilahiyatlar da laiktir. İlahiyat eğitiminde amaç, İslam’ı bir hayatı nizamı olarak öğretmeksizin mezun edip bilerek veya bilmeyerek İslam adına laikliği onaylayacak ama İslam adına hiçbir şeyi sorgulamayacak ve amaçlamayacak kadrolar yetiştirmektir. Mesela ilahiyatlarda İslam açısından jakoben laik yasaları ve uygulamaları inceleyen bir tek doktora yapılmamıştır.

Özetlersek İlahiyat fakültelerinde Yaratanımızın adalet ve merhamet düzeni olan İslam yaşanması gereken bir hayat düzeni olarak okutulmaz. İslam bir tarihtir,........

© Mir'at Haber


Get it on Google Play