We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Önce ahlâk ve maneviyat nesli

5 0 0
21.09.2021

Bismillâhirrahmânirrahîm;

BİRLİKTE izliyoruz. Maddeci dünyada şefkat ve merhamet duyguları öylesine köreldi ki! Karnı doyanlar, başkalarının açlığını umursamamaya başladı. Cinayetler, intiharlar, uyuştururcu müptelâsı gençler, dağılan aileler, birbirinden habersiz akraba ve komşular, hayata küsen insanlar… Hayatın içinde ve dinamik bir dinin mensupları böyle mi olmalı? Manevi boşluk yaşayan gençler deizm ve ateizm gibi sapkın akımların pençesinde.

Stresli, gerilimli, ahlâk ve maneviyat yoksunu insanların sebep olduğu olaylar içimizi yakıyor. Vahşi ruhlu biri, ‘arkadaş’ diye üniversiteli kızı bağ evine götürüyor; taciz ediyor; parçalıyor ve çöp bidonunda yakıyor. Gazete olayı, “Boğdu, yaktı, güneşlendi” manşetiyle verdi. Eşyanın pahalı olduğu bir dünyada, insan hayatı ne kadar da ucuz!

Bir hayırsız evlât pîr-i fani durumunda olan 87 yaşındaki annesini dövüyor; yara bere içinde sokağa atıyor; diğer oğlu da, “Anneme devlet baksın!” ayağına yatıyor. (25.07.2020)

2020’deki Kurban Bayramı’nın ilk günü, Erzincan’da Yavuz Polat isimli vatandaş, zabıtanın tezgâhını kaldırmasını kızarak, üzerine benzin döküp kendisini yakıyor; hayatını kaybediyor.

Bu facialar sürerken, AB sevdasına kapılmış bir güruh LGBTİ isimli sapkın dernekleri meşruiyet kazandırıyor; yaygınlaşmasını sağlıyor. AGD gibi dernekler toplum yapımız ile bağdaşmadığı gerekçesi ile bu tür derneklerin kapatılması için imza topluyor. MİL-DİYANET-SEN de aynı mücadelenin içinde. Nice LGBTİ taşeronları cirit atıyor. Bunlara daha ne kadar seyirci........

© Milli Gazete


Get it on Google Play