We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi seçimleri üzerine!

9 0 0
24.09.2021

Recep Konuk ülke tarımına derin izler bırakmış bir isimdir. 22 yıllık kooperatif başkanlığı döneminde Konya’da ‘tarım devrimine’ imza atmıştır. Özellikle kooperatifçiliğin olumsuz algısının kırılmasında ve istenilirse tarımdaki kurtuluşun kooperatifçilikle nasıl başarılacağını örnekleriyle ortaya koyan bir isim olmuştur. Bu hakkı yazımızın başında teslim edelim.

Gelinen noktada Recep Konuk, 29 Eylül’de yapılacak Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı. 4 yıl önce de görevini bırakacağını açıklamış ancak çiftçiden gelen yoğun talep üzerine yeniden aday olmuş ve görevini devam ettirmişti. Bu sefer de yine sivil toplum örgüt temsilcileri ve çiftçiler görevi bırakmaması için eylem yaparak yeniden aday olmasını isteseler de Konuk, önceki gün yaptığı açıklama ile aday olmayacağını bir kez daha tekrar etmiş oldu.

Peki, ülke tarımına derin izler bırakmış bir isim, görevi neden bırakıyor? Daha açıkçası Recep Konuk, bu görevi gerçekten gönül rızası ile mi bırakıyor yoksa mecbur kaldığı için mi seçimlerde yeniden aday olmayacak?

İşte bizim için önemli........

© Milli Gazete


Get it on Google Play