We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Herkese çözümleri bir kere daha hatırlatalım

15 0 0
06.02.2019

Savrula savrula sonunda yani bugün varılan yer neresi? Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren´in önceki günkü (04.02.2019) köşe yazısında; “Adaletsizlikler beni, hiç olmazsa, “muhafazakâr bir iktidar döneminde adaletsizlikler yaşandı” gibi bir tarih notu düşmesini istemediğim için ilgilendiriyor.” demiş. Yazı şu cümleyle sona ermiş: “Bir gün birisinin çıkıp “Sizin adaletiniz buysa...” demesinden korkmamız lazım.”

Yazarın bugünkü (05.02.2019) yazısı şöyle sona ermiş: “Ama bizim insanlarımızın iktidar dönemi de her bakımdan “Adil düzen” olsun! / Çok şey mi istiyorum!”

Bu yazılar adında “adalet” olan bir partinin tek başına iktidarı döneminde yazıldı!

Yeni Şafak Yazarı Kemal Öztürk de bugünkü (05.02.209) yazısının sonlarına doğru demiş ki: “Etrafınıza bakın, dünya adeta tufanı yaşıyor. Medeniyetler çöküyor, paradigmalar iflas ediyor, insanoğlu mutsuz ve huzursuz. Peki, insanlığın kurtuluşu için inşa ettiğimiz bir gemimiz ve rotamız var mı? Ulaşmak için hayalini kurduğumuz yeryüzü cenneti neresidir? Sığınacağımız adanın, demir atacağımız dağın planları var mı elimizde?”

Biz onlarca yıldan beri ne diyoruz? Hayatımızın ahlâkî/dinî, ilmî, iktisadî, idarî/siyasi her dört alanında da “sosyal tufan” var; çare ve çözüm de........

© Milli Gazete