We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bize göre sorun, adil düzensizlik sorunudur

9 0 0
14.12.2018

Bim/ler ne der/ler/se desinler, biz bildiğimizi yazacağız… Ne demek istediğimizi yazımın sonunda diyeceğim; ama önce iki yazara bakalım…

Birinci yazar diyor ki; Adalet talepleri, mahalli seçimleri etkiler mi?

Yazarın (Sibel Eraslan, 12.12.2018) yazısının başlığı bu ve ben yine bildiğimi yapacak ve ‘ADALET’ kavramını ‘ADİL DÜZEN’ olarak genişletecek, bu yazıyı sonuna kadar okuyacak okuyucularımın da böyle yapmasını istirham edeceğim; aksi halde faydası olmaz!

Birinci yazarımızın, yazısının sonunda dedikleri önemli, sadece orayı okuyalım:

“Adalet (ADİL DÜZEN), 25 yıl aradan sonra, yeniden ilk sıradaki talep! Özellikle FETÖ davalarında haksız iftiralar ve ihbarlar sonucu hapse düşmüş, uzun süre hapis yattıktan sonra suçsuz bulunarak serbest bırakıldığı halde, yeniden iş bulamamış ve bu arada ailesi toplumdan dışlanmış kişilerin hikâyeleri had safhada... Adalet konusunda, yeni zenginlerin lüks tüketimi pervasızca sergilediği haller de ayrıca büyük tepki topluyor. Ve hak etmediği ve yeterliliği olmadığı halde akademik kariyer elde eden kişiler de tepki çekiyor. Ve gökdelenler, çevrenin rant üzerinden dizayn ediliyor izlenimi... Hâsılı, adalet (ADİL DÜZEN) konusuna dikkat etmek gerek!”

***
2. yazar diyor ki; “Eşitsizliğin” isyanı / ADALETSİZ SİSTEM KRİZ........

© Milli Gazete