We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

‘Kooperatif (ortaklık)’ diyenleri anlıyor musunuz?-1

3 0 0
03.12.2018

Geçen ay başından itibaren yazdığım yazılarda feryat edercesine ‘kooperatif, kooperatif’ yani ‘ortaklık, ortaklık’ deyip durdum; nesir (düzyazı) ve/ya nazım (şiir) ile...

‘Feryat edercesine’ dedim ya; bir yerlerden aksisedalar geldi elbette ama bence cılız idiler; sadece biri müstesna ve bugünkü yazımda işte o birinden söz edeceğim.

Siz aslında onu tanıyorsunuz; şayet yazılarımı dikkatlice takip eden okuyuculardan iseniz; genel olarak ‘Adil Düzen’ ve özel olarak ‘Adil Düzen İlmihali’ yazılarından.

Ocak Medya Yazarı Sinan Eskicioğlu yani Üstadımız ile çok büyük ve hacimli ilk ‘doktora’ çalışmasını ‘Kur’an ve Ekonomi’ üzerine yapan Prof. Dr. Osman Eskicioğlu ağabeyimizin mahdumudur, Sinan kardeşimiz. Yazılarının yayımlandığı sitede, yazılarının hemen başında kendisini şöyle tanıtıyor: “1974 yılında İzmir’de doğdu (Akevler Sitemizde büyüdü./RNE). İzmir İlahiyat’ta lisans eğitimini tamamladı. 2003 yılından beri Almanya’da yaşıyor. Çeşitli kuruluşlarda Din Eğitim ve Öğretimcisi olarak faaliyette bulunuyor. Yayınlanmak üzere kaleme alınmış çeşitli roman ve kitapları bulunmaktadır.” Bu kadar!

***

Ben Kasım ayı boyunca ‘kooperatif, kooperatif’ yani ‘ortaklık,........

© Milli Gazete