We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Şu Beka Meselesi…

12 0 0
05.02.2019

1983 yılından bugüne bütün seçimleri hatırlarım. Her seçim öncesi, o seçimin ne denli önemli olduğuna dair açıklamalara, yorumlara çokça şahit olmuşluğum vardır. Gerçekten de her seçim önemliydi. Yapılan uyarılar dikkate alınsa ve karşılık bulabilse, her bir seçim sıkıntıların zamanında çözümü için altyapı oluşturabilirdi. Şimdi 31 Mart seçimleri için de “önem” vurgusunu bu minvalde değerlendiriyorum. Fakat bu vurgunun 16 yıldan beri iktidarda olan bir parti tarafından yapılmış olmasını da garip bulduğumu ifade etmek zorundayım.

Tabi muhalefetin önem vurgusunun anlaşılabilir boyutları var. Ancak iktidar partisi neden beka söylemi üzerinden seçim atmosferini farklı bir noktaya çekmeye çalışıyor olabilir ve iktidar 31 Mart’taki seçimler yerel seçim olmasına rağmen seçimleri neden genel seçim havasına sokuyor? Bir şeyleri gözden kaçırma gayreti mi var yoksa? Eğer söylendiği gibi ortada bir beka sorunu varsa, bu sorunu gündemden kaldırmak, ülkeyi böylesine kritik bir eşiğe getirenlerin eliyle mümkün olabilir mi?

İki başlıkta neden olamayacağını ifade etmeye çalışacağım.

Bugün Türkiye’nin bekasını tehdit eden en büyük sorun nedir? Artçı gelişmeleri de yani o problemin tetiklediği diğer başlıkları da dikkate........

© Milli Gazete