We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Nereye Gidecek Bu İşin Sonu?

13 0 0
18.11.2018

ABD özellikle Soğuk Savaş sonrası uyguladığı taktikleri kullanmaya devam ediyor. Kafa karıştırıyor, geri adım atıyormuş gibi yapıyor ama her adımıyla pozisyonunu daha da kalıcı hale getirmeyi hedefliyor.

Peki, ne olacak, nasıl bitecek bu işin sonu? Kime, neyi, hangi şekilde anlatacağız da gelinen durumun vehametini ifade etmiş olabileceğiz, inanın çok emin değilim. Hal böyleyken kimileri de, geçmişte bölgede yapılan bazı yanlışları öne sürüp, ABD-YPG ilişkisine sessiz kalarak meşruiyet yükleme derdine düşüyor. İş konuşmaya gelince emperyalizmin bölgedeki oyunlarına dikkat çekiliyor. Akıllara Türkiye’de hükümetlerin yaptığı bazı yanlış uygulamalar geldiğinde ise Amerika birden zihinlerde masum bir kisveye büründürülüyor. Oysa Amerika’nın derdinin ne Türklük, ne Kürtlük veya ne Sünnilik ne de Şiilik olmadığını anlamak için daha hangi belalara muhatap olmak gerekir, hangi musibet akılları başlara getirir belli değil.

Bunun yanında malum bildiğiniz gibi Amerika “YPG ile ilişkimiz geçici ve taktiksel” diye bir açıklama yaptı. Bu açıklama YPG ile danışıklı dövüş şeklinde yapılmamış olsa, YPG’den cılız da olsa bir tepki gelmesi beklenirdi. Neden? Çünkü ortağınız........

© Milli Gazete