We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Macron Sözcülük mü Yapıyor?

7 0 0
27.08.2019

Geçen yıl Kasım ayında başlayan “Sarı Yelekliler” eylemlerinden gerekli mesajları aldığına dair işaretleri ortaya koyan Macron, ülkesini ilgilendiren, ilgilendirmeyen birçok konuda gündem oluşturacak açıklamalar yapmaya başladı.

Bir yerlere selam vermek midir bilinmez ama geçtiğimiz Şubat ayında “Anti Siyonizm’i suç haline getirme” önerisinde bulundu. Bu öneri sonrasında ise Nisan başlarında 24 Nisan’ı ‘Ermeni Soykırımını Anma Günü’ ilan etti. Özellikle son dönemlerde yaptığı değerlendirmelerin merkezinde ise genellikle, Fransa’yı Ortadoğu, Akdeniz ve Afrika’da daha ileri noktalara taşıma iddiası var.

Malum, Emmanuel Macron, Rothschild ailesinin bankasında 2008 yılında işe başlamış, herhangi bir parti mensubiyeti olmadan aday olmuş ve seçimleri kazanmıştı. Ayrıca kendisini ne sağcı ne de solcu olarak nitelendirmiş ve partiler üstü olduğu söylemini öne çıkararak seçilmişti. Bugünlerde zaman zaman kendi ülkesini merkeze alarak, bazen AB adına çıkışlar yapıyor. En son olarak da ev sahibi sıfatıyla G-7’leri konuşmalarına dâhil ederek yorumlarda bulundu. Macron’un anlamlı, anlamsız zaman dilimlerinde aktif olmaya çalışmasının, eski çalışanı olduğu Rothschild’larla bir........

© Milli Gazete