We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Gözleri açık rüya görenler

10 0 0
06.11.2018

Türkiye hem Suriye konusunda hem de Akdeniz’deki gelişmelerle birlikte tamamen köşeye sıkıştırılmak isteniyor. Üzülerek ifade edeyim ki, ülke olarak tehlikenin boyutlarını görüp göremediğimiz noktasında çok emin değilim. Türkiye tam kuşatmayı yarma adına mesafe kat etti diye umutlanıyoruz, sonra birden bütün bu umutlar dağılıyor ve tekrar kara bulutların hepimizi çepeçevre kuşattığı bir ortama giriveriyoruz.

Malum Kuzey Suriye’de Münbiç tartışmaları yine gündemde. Özellikle Brunson’un serbest bırakılmasından sonra bu konu daha çok tartışılır oldu. Türkiye bu zamana kadar PYD/YPG için Fırat’ın batısını kırmızıçizgi olarak ilan etmişti. Ancak Fırat’ın batısı derken doğusunda ortaya çıkan fiili durumu görünce oradaki terör yapılanmalarına karşı da operasyonlar düzenlemeye başladı. Ancak gel gör ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trump ile yaptığı telefon görüşmesinden sonra Türkiye’nin ABD ile birlikte Münbiç’te devriye(?) görevi daha da belirgin bir şekilde gündeme düştü. Şimdi geliniz hep beraber şu soruları anlamaya çalışalım.

Türkiye, ABD ile birlikte Münbiç’te sonuç alacağına gerçekten inanıyor mu? Suriye’nin toprak bütünlüğü ABD ile birlikte nasıl korunacak? Hadi ABD bu devriye........

© Milli Gazete