We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Dünya Trump’a Neden Teşekkür Etmeli?

7 0 0
27.11.2018

Dünyanın içinde bulunduğu sıkıntılarla ilgili yapılan tespitlerin çoğu aslında aynı kapıya çıkıyor. Birçok ezilen taraf sorunların kaynağı hakkında aşağı-yukarı aynı şeyleri düşünüyor.

Bu ittifaka rağmen neden başımız bir türlü dertten kurtulmuyor diye kendi kendimize sorduğumuzda ise şu sonuca ulaşıyoruz; herkes tartışmasız sorunların çözümünde kendi yol haritasını dayatıyor. Yani sorun tespitte değil, onlara neşter vurulmasında ortaya çıkıyor. Ortak bir noktada buluşulamadığı için de sıkıntılar gün geçtikçe büyüyor ve vücuttaki ur zaman ilerledikçe bünyenin tamamına sirayet etmeye başlıyor.

Bazen problemlerin yüzümüze tokat gibi çarptığına şahit oluyoruz. İlk anda bir afallama yaşıyoruz ama kısa bir süre sonra eski tas eski hamam haline geri dönüyoruz.

Bu şartlar altında Trump’ın açıklamaları bile akılları başlara getirmiyor.

Aslında dünyanın Trump’a teşekkür etmesi lazım. Trump kanaatlerini öylesine açık bir şekilde dile getiriyor ki, ilkokuldaki çocuğa bile Amerika’nın dış siyaset stratejisini anlatacak şekilde bilgiler vermiş oluyor. Yoruma ihtiyaç bırakmıyor. Net olarak hedeflerini ortaya koyuyor. Para diyor, silah diyor, İsrail’in güvenliği diyor, benim........

© Milli Gazete