We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

D-8 neden ihtiyaç?

6 0 0
30.06.2019

Dün İstanbul’da önemli bir toplantı vardı. Saadet Partisi tarafından düzenlenen Gelişmekte Olan 8 Ülke Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın (D-8) 22. Kuruluş Yıldönümü Toplantısı yapıldı. Yani zihinlere daha dün gibi gelen 15 Haziran 1997 tarihinin üzerinden tam 22 yıl geçmiş. Toplantıya dönemin bakanları, gazeteciler, akademisyenler, siyasi partilerden temsilciler de katıldı. Toplantının açılış konuşmasını ev sahibi Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yaptı. Konuşma D-8’in dünyanın içinde bulunduğu sorunların çözümüne yapabileceği katkılar üzerine kuruluydu.

ESAM Genel Başkanı Recai Kutan Bey de ilerlemiş yaşına rağmen karayolu ile Ankara’dan gelmişti. Konuşmasını D-8’in kuruluşundan bugüne yaşadığı süreci içeren bilgilendirme üzerine planlamıştı.

  • Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de oradaydı. Kendisi 54. Hükümet döneminde Başbakan Yardımcısı olarak görev yapmıştı. Abdullah Gül konuşmasında D-8’in kuruluş sürecinde yaşananları anlattı. Ayrıca kuruluşun üstlenebileceği rollere atıf yaparken her ülkenin önce........

    © Milli Gazete