We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Helali buysa haramı nasıl?

10 0 0
04.12.2019

Müslüman, pazarlıksız, kayıt ve şartsız olarak Yüce Allah’ın emirlerine teslim olandır. Bu teslimiyeti göstermeyenler itaatten çıkanlar ve temsil kabiliyetini kaybedenlerdir.

Geçtiğimiz hafta İstanbul’da “Helal Gıda” üreten firmaların fuarı vardı. Bu fuarda Dünya Âlimler Birliği de bir ofis açmıştı. Biz de bir grup arkadaşla orayı ziyaret maksatlı bir ziyaret yaptık. Ama keşke gitmeseydik. Gördüğümüz manzara hiç de iç açıcı değildi. Görünen manzara helal gıda üreten firma hassasiyetini hiç mi hiç yansıtmıyordu. Zira stantların ekserisinde firma temsilcisi olarak açık-saçık bayanlar duruyordu. Görüntü yönünden herhangi bir fuarından bir farkı yoktu. O zaman aklıma geldi ki acaba helal-haram sadece yeme içme ile sınırlı mı sanılıyor acaba? Ya da para kazanmak için her yol mubah mı görülüyor?

Hele bir de Konya merkezli gençleri evlendirme ile uğraşan bir vakfın reklam amaçlı hazırladığı bir kitapçığı elime geçti ki tam bir fecaat. Altında Filistin ve Gazze’de gerçekleştirdikleri toplu düğün organizasyonu yazan bir yazı ve üstünde çıplak gelinlik kıyafetleri evlenenlerin topluca çekilmiş bir resmi. Acaba bu hizmet mi, ifsat mı? İnsan, laik hayat düzeni acaba buralara da mı bu tür vakıflar eliyle taşınıyor diye düşünmekten kendini........

© Milli Gazete