We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Nöbetçi camilerimiz olsun

18 0 0
16.01.2019

Memur sayısı en az olan il müdürleri arasında meteoroloji müdürlükleri en etkili görevlerden birini yapıyorlar. Bu günlerde konferans için gideceğim ilin havasını, rüzgârını, karını, tipisini, boranını, kışını, soğukluk derecesini onların verdiği raporlardan öğreniyor ve ona göre giyiniyorum.

Uçaklar, gemiler, çiftçiler benden daha fazla dikkat ediyorlar.

Kambır Yunus rahmetliyi Karamanlılar iyi bilirler. Elmaların yeni çiçek açtığı bir günde ziyaret ettiğimde gece yatmadığını, meteorolojinin raporuna göre hareket ettiğini, gözünün hep evdeki termometrede olduğunu ve ona göre elma çiçeklerini dondurmamak için alınabilecek tedbirlerin hazır olduğunu ve hemen faaliyete geçeceğini anlatmıştı.

O gün ben de kendime göre ondan ders almıştım. Konferanslar için gittiğim illerde imam, vaiz ve müftü arkadaşlara meteoroloji memurlarını örnek verdikten sonra bu şehirde inkâr fırtınasının hangi yönden estirildiğini, kimlerin estirdiğini, gücünün şiddetini, ne tarafa doğru estiğini, kimlere zarar verdiğini, korunmak ve şehir halkını korumak için yine meteoroloji memurları gibi 24 saat nöbette olmamız gerektiğini anlatıyorum.

Çünkü inkâr fırtınasının zararı, elma çiçeklerine donun verdiği zarar gibi değildir.

Çiçek gibi çocuklarımızı, cehennemde yakma fırtınasıdır, inkâr fırtınası. Bir nesli, inkârcı gâvurlara kul yapma........

© Milli Gazete