We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Herifler, İslam'a düşmanlar

17 0 0
15.01.2019

Kendimizi kandırmayalım.

“Ilımlı İslam’a karşı değiller, şiddet taraftarı Müslümanlara karşılar” diyerek, kendini aldatarak katiline âşık olmaya çalışanlar var.

Dünyanın şimdilik en ünlü boksörü Clay iken, ellerde taşınırken, siyahî olmasına rağmen gönüllerine de almışlardı.

Bir gün İslam’a girdiğini açıklayıverince ve adının da Muhammet Ali olduğunu söyleyince, Amerikan boksörü olmaktan çıkardılar, Vietnam’a askere gönderip orada öldürmeye karar verdiler.

Ömründe eline silah almayan bu insana yapılanları hatırlayın.

Elinde gitar varken, adı da Cat Stevens iken, Amerika hava alanında on binlerce insan tarafından karşılanan, Amerikan cumhurbaşkanından polisine kadar herkesin dinlediği ve kasetlerine dolar ödediği insan Müslüman olup adı da Yusuf İslâm olduktan sonra 2004’te gönlünde Kur’an’la Amerika’ya girmek istediğinde, Amerikan’ın CIA’sı, federalleri ve askeri birlikleri, cumhurbaşkanlarının bilgisi dâhilinde Yusuf İslam’ı Amerika’ya sokmadılar ve hava alanından İngiltere’ye geri çevirdiler.

Ben bu haberi televizyondan duyduğumda hatırıma ilk gelen şey şu ayet oldu:

“İlk sürgünde ehli kitap kâfirlerini (Beni Nadr) yurtlarından çı¬karan O’dur. Siz çıkacaklarını zan¬netmiyordunuz. Onlar da kale¬lerinin ken¬dilerini ko¬ruyacağını sanıyorlardı. Allah (‘ın azabı) on¬lara hiç hesap etmedikleri yerden geldi. Kalplerine korku saldı. Evlerini kendi elle¬riyle ve mü’minlerin elleriyle yıkıyorlardı. Ey akıl sahipleri, ibret alınız” (Haşr süresi 2).

Üstün teknolojisine rağmen ülkesinin beyni olan Pentagon’u ve ekonomisinin kalbi olan ticaret merkezini koruyamayan bir ülke dünyanın öbür ucundaki insanlara güvenlik........

© Milli Gazete