We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Nereye baksak dertler yumağı

2 0 0
22.09.2021

Pandemi sürecinde üniversiteler, uzaktan eğitim yapmak zorunda kalmıştı. O zamanda öğrencilerin yurt ve ev gibi problemleri yoktu. Bu dönem yüz yüze eğitimin açılmasıyla birlikte yurt ve ev problemi ortaya çıktı. Yurt ve ev arayan öğrenci sayısı bir hayli çok olduğundan, maalesef ki fırsatçılar bunu ganimet bilerek ev kiralarını astronomik rakamlara çıkardılar. Adeta evler karaborsa oldu. Denebilir ki sadece ev kiraları mı? Hemen her şey aynı durumda. Fakat bugünlerde en önemli mesele öğrenci kesimini yakından ilgilendiren ve sıkıntıya sokan yurt ve evlerin kiralarıdır.

Sağ olsun iktidar, “2001’de öğrenci bursları 45 liracıktı. Şimdi 650 lira oldu. Elinize dilinize dursun” diyor. Hayretler içinde kaldık. Dünyanın neresinde görülmüş ki, yapılan bir hizmet vatandaşının alnına çakılsın. Kaldı ki, alnına çakılan bu hizmet vatandaşın alnına çakılacak boyutta da değil. O günkü temel gıda maddelerinin bugünkü fiyatlarla kıyaslandığında, öğrenci burslarının 650 lira değil de 4500 lira olması gerektiği de ayan beyan ortadadır. Bu esastan bakıldığında, “Fiyatları artıran ve enflasyona sebep olanların eline diline dursun” mu demek lazım?

Yine İktidarın bugünlerde gündeme getirdiği konulardan birisi de, bireysel silahlandırmanın kapsamının genişletilmesi. Bize göre........

© Milli Gazete


Get it on Google Play