We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

“Hadi oradan” diyebilecek noktada mıyız?

4 0 0
16.01.2019

Hani demiştik ya, “Karaman’ın koyunu sonra çıkar oyunu”. Bu oyunu görmek, anlamak kâhin olmayı gerektirmiyor ki... Devletin en yetkilisinden Anadolu’daki çoban vatandaşımıza kadar herkesin bildiği bir gerçek. Ama siz “stratejik ortağımız” der, masa başında hatırına dokunmaz, sadece iç politika malzemesi yaparak, gerçekleri örterek kahramanlık edasıyla, hamasetle milleti bir süre daha oyalamış olabilirsiniz.

Lakin gerçekleri ne kadar saklamaya çalışsanız da güneş balçıkla sıvanmıyor. Trump’ın ABD’den bir cümlesi bile bu toplumun özellikle yoksul kesimini endişeye, kaygıya sevk ediyor. Nasıl etmesin ki? Döviz artıyor, akaryakıta zam geliyor ve bu artışlar diğer ürünlerdeki zamları tetikliyor. Bu da enflasyonun hızla artması demek oluyor.

Peki, iktidarın bir güvencesi var mı? Yok, olamıyor. Çünkü kendi kendine yeterli dünyada yedi ülkeden birisi iken, şimdi temel gıda maddelerimizi bile dışardan almak zorundayız. Tarımda, hayvancılıkta kendi üretimi olmayan bir ülke bu tür tehditlere nasıl........

© Milli Gazete