We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Masal evinin kızı

7 0 0
04.10.2021

Selma ailenin tek çocuğu, masal evinin prensesi ve neşesiydi. Doğup büyüdüğü ev büyük dededen kalmaydı ve mahallenin en ihtişamlı mekânı olarak biliniyordu. Ev tarihi mimarisi ve bahçesinde barındırdığı çiçekleri ile herkesin gıpta ile baktığı bir yapıydı. Her zerresi mimari bir zenginliğe sahip olan masal evi, Selma’nın kendisini iyi hissettiği özel bir mekândı.

Selma ailenin umudu ve moral kaynağıydı, evdeki her şey onun zevkine ve taleplerine göre düzenlenirdi. Fakat okula başladığında kendini hiç hayal etmediği bir ortamda buldu ve uyum sağlamakta epey zorlandı. Evde ailenin sevgisi ile desteklenen ve istediği her şeyi elde eden Selma, burada sadece bir öğrenciydi ve sorumlulukları vardı. Selma kurallar karşısında bocalıyor ve yolunu kaybetmiş bir yolcuya dönüşüyordu.

Selma uykuyu severdi ve geç vakte kadar uyurdu. Ama okul vakti sabahın erken bir saatinde kalkıyor ve servise yetişiyordu. Yeni bir ortam, yeni arkadaşlar ve kurallar onu haddinden fazla yoruyordu. Arkadaşları ile daha yakından tanışmak ve sohbet etmek istiyordu ama cesareti kırılıyor ve içine kapanıyordu. Selma adeta........

© Milli Gazete


Get it on Google Play