We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kayaya çarpan balığın hikâyesi

18 0 0
23.09.2021

Yeryüzünün ilahlığına soyunan bir diktatörün hezimete uğraması, bir balığın kayaya çarpması gibidir ki, bu ibretlik düşüş aynı zamanda zulmedenlerin ne kadar zayıf olduğunu gösterir. Nitekim Afganistan kaynaklarını kontrol altına alabilmek için 20 yıldır savaşan ABD kayaya çarpan balığa dönüşmüş ve hayal kırıklığı ile geri dönmüştür.

CNN televizyonunda yayınlanan bir belgeselde Afganistan’da görev yapmış bir general, “20 yıllık savaşta elde edilen sonuç ortaya çıkan maliyete değmedi” diyor ve Afgan ordusuna eğitim verdik ama ruh veremedik diye ekliyor. ABD zihniyetinin narsist tavırları maiyetindeki askerlerine o kadar tesir etmiş ki, adamlar topraklarını işgal ettikleri bir topluma ruh vermekten bahsediyor ve kendilerini bükülmez bir bilek olarak görüyorlar. Ne var ki 20 yıl boyunca her türlü imkânlarını kullandıkları halde hedeflerine ulaşamıyor ve geldikleri gibi gidiyorlar.

Diktatör bir zihniyetin Afganistan’da yaşadığı bu ibretlik hezimet son günlerde üzerinde en fazla konuşulan ve tartışılan bir konu haline geldi zira varlığını katliamlar üzerine kuran ABD sistemi kitlelere sarsılmaz bir güç olarak aktarılmış ve........

© Milli Gazete


Get it on Google Play