We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bize ulaşmayan adalet

18 0 0
22.10.2019

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden sesini duyurmaya çalışan Tuba adlı kızımızın haykırışlarına şahit olduk. Edindiğimiz bilgilere göre uzun süredir babadan şiddet gören Tuba 5 Ekim’de Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gidip babasının kendisini darp ettiğini ve iki dişinin kırıldığını belirtip şikâyette bulunmuş. Genç kızın şikâyeti üzerine gözaltına alınan baba ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmış. Yaşadığı zulmü devletin ilgili birimlerine ilettiği halde bir sonuç alamayan Tuba sesini duyurabilmek için çareler aramış.

Düşünün… Felçli bir anne ve bir genç kız… Zulme uğrayan iki mağdur kadın ne yapabilirdi ki? Hallerini halkın güvenliğini sağlamak için görevli birimler dışında kime anlatabilirlerdi? Güvenlik görevlileri şiddete maruz kalan masum insanları korumak zorunda değiller miydi?

Psikopat eşleri tarafından şiddete maruz kalıp ilgili birimlere şikâyette bulunan fakat hiçbir sonuç alamayan ve katledilen kadınların hazin hikâyelerini hatırlarsınız. Ekranlara yansıyan cinayet görüntülerini ve bu görüntülerin ardından ahkâm kesen kişilerin samimiyetsiz tavırlarını ve nasıl göz boyamaya çalıştıklarını da bilirsiniz. O halde iki mağdur kadın ne yapabilirdi ki!

Ülkemizde şiddet odaklı psikopatlar ne rehabilite........

© Milli Gazete