We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hedeflenen “Pelte İnsan” inşa ediliyor

5 0 0
08.07.2021

Yaz mevsiminin gelmesiyle insanlarda bir tatil telaşesi, bir olduğu yerden kaçma, yıl boyunca çok yorulmuş (!) oldukları dinlenebilecekleri bir yer arayışı başlıyor. Kapitalizme küfrede ede geldiğimiz nokta İslami (!) bilmem kaç yıldız otellerde tatil planlamaları, deniz kıyısı olmasa da termal otellerde şifa kürleri. Bir Müslüman artık iş hayatını geçtik her alanında teslim var olan sisteme. İster gönüllü ister gönülsüz! Öyle yüksek perdeden dinlemeye devam ettiğimiz hocaların sohbetinden yola çıkarak haftada bir iki saat sohbetlere ayırdığımız zamanlarla, bir cemaate, bir gruba mensup olduğumuz için kendi vicdanlarımızı rahatlatmayalım. Hayatımızın hangi aşamasında Allah’ın emirleri hüküm sürüyor? Dinin hangi sınırlarını kendimize sınır belirliyoruz? Sabah namazının cemaatine bakarak ülkenin durumunun vahametini ölçebiliriz? Hanginiz sabah namazını cemaatle kılıyor beyler?

Yaz mevsiminde teşkilatın çalışma hızının düştüğü zamanlar Erbakan Hoca’m komünizmi örnek verirdi. Komünizmde istenen verimi elde edemeyince yöneticiler durumun “neden” böyle olduğunu sorduğunda aldıkları cevap yaz ise mevsim kurak geçti, kışsa yağış fazla oldu, olurdu. Ve yöneticilerin sorusu, “Hep bahaneler hep bahaneler! Peki, ne zaman çalışacaksınız?” Erbakan Hoca’m bu konuyu hatırlatıp teşkilatlara, “Peki, siz ne zaman çalışacaksınız?” derdi. Yani bahanelerin teşkilat mensuplarını bağlamadığını her şart atlında, her mevsim cihat çalışmasını yapmak zorunda olduğunu hatırlatırdı.

Biz de bu hatırlatma mevzuu üzerinden kendimizce hatırlatma görevimizi yerine getirelim. Bu sıcak yaz günlerinde herkesin dünya nimetlerine daldığı (ve kapitalizmin istediği şekilde) şu günlerde rahatınızı bozacağız. Ve insan unutma maluldür diyerek birbirimize hatırlatma, nasihat etme emrini ifa etmeye çalışacağız.

Erbakan Hoca’mız yaz, kış, bahar demeden her platformda anlattığı o konuyu hatırlatalım. Erbakan Hoca’mız ülke olarak ümmet olarak geldiğimiz noktanın planlamacısı olarak Mısırlı Hahambaşı Haim Naum’dan ve onun doktrininden bahsederdi. Osmanlı’nın yıkılışı, Osmanlı’dan sonra Osmanlı’nın etkisi altındaki coğrafyalarda olanlar, yaşadığımız yüzyıla ve Anadolu’ya şekil veren ve dahi hâlâ hedefinin tamamlanması için çalışılan Haim Naum doktrini. Bu tatil sezonunda hatırlatarak canınızı sıkıyoruz fakat eğer bu doktrinin hedefleri tamamlanırsa kendimizi atıl bırakmayı planladığımız tatil günlerimiz ve bir........

© Milli Gazete


Get it on Google Play