We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Milli Gazete parayla satılmaz

13 0 0
14.01.2019

Satılık gazeteler!

Satılık köşeler!

Satılık ekranlar!

Satılık çığırtkanlar!

Satılık kalemler!

Satılık fısıltı gazetecileri!

Türkiye neler çekti bunlardan?

Nereden nereye getirdiler güzel ülkemizi?

Parayı görünce her şeylerini masaya sürenlerden neler çekti bu ülkemiz!

İstiklal Harbimizi baltalamak isteyenler bunları satın almışlardı. Her biri parayı aldıkları devletin mandacısı olup çıkıvermişlerdi. Az mı uğraştırmışlardı o zaman bu milleti?

1950’li yıllarda dünyayı ikiye bölen güçlerin her birinin arkasında yer alanlar, babalarının hayrına mı yapıyorlardı bu fedakârlıkları? Kore’ye asker gönderilmesini dinin bir rüknü imiş gibi millete gösterenlerin ve karşısında bunun tam aksini savunanların nedenini, nasılını bu genç nesil pek bilmez.

1970’li yıllarda Milli Görüş’ün filizlenmesini önlemek için, kraldan çok kralcı olanların, nasıl iftiralar ürettiklerini, Erbakan’ın montaj resimleri ile halkı nasıl ve ne için yönlendirdiklerini, karşılığında neleri cukkaladıklarını yine onun vefatının arkasından yaptıkları itiraflardan öğrendik.

1974 Kıbrıs Harekâtı’nın arkasından “Kıbrıs Fatihi” olarak köpürttükleri bir lideri, hükümeti yıkmaya “ikna” eden o günkü çığırtkanlar, bunu ne uğruna yapmışlardı? Türkiye Milli Görüş ve Erbakan eliyle sanayileşme fırsatını en iyi ve en yoğun şekilde kullanırken, bunu engellemek için basın yolu ile nasıl çirkin iftira kampanyaları yürütmüşlerdi? Türkiye’nin önünün kesildiği bu rezil kampanyaları yürütmek için döndürülen değirmenlerin suyu nereden geliyordu?

1980........

© Milli Gazete