We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Çok Müjde

2 0 0
14.05.2022

Halkı Müslüman ülkemizin yöneticisi her zaman olduğu gibi yine faiz müjdesi verdi; konut kredisi faizini düşürdüklerini açıkladı. Tabi konut kredisi faizi düşünce bütün halk ev almak için sıraya girdi! Halkta çuvalla para var nasıl olsa! Üstelik bir de faiz müjde olarak açıklanıyor ya kim tutar artık! Öyle sevindiler ki o kadar olur! İslam’a göre faiz haram hacı abi; azı çoğu bir kuruşu bile haram, faizi hem almak hem vermek haram, bir kuruş bile olsa haram. Hacı abi haram neydi diye düşünüyor!

Müjde evinize hırsız girmiş evinizi soyuyor ne var ne yok alıp götürüyor! Evinizi soymakla kalmıyor soygundan haberiniz olduğu için sizi de mahkemeye veriyor! Neden soyulduğunuzu öğreniyorsunuz! Öğrenmeyin efendim! Hırsız sizi güzel güzel soysun ne var ne yok alıp gitsin! Müjde birkaç bankadan icra memurları kapınıza dayanmış, ödeyemediğiniz kredi kartı taksitlerinin, ödeyemediğiniz konut kredisi taksitlerinin karşılığı olarak evinizde ne var ne yok alıp götürecekler! Ne güzel müjdeleniyorsunuz böyle değil mi! İnsan böyle müjdelere doyamaz yani! Hele evinde de icrayı karşılayacak bir eşyası yoksa daha bir müjdelenir, müjdelenmekten yerinde duramaz! Öyleyse birkaç müjde daha!

Daire fiyatları anında fırladı; bir milyon olan bir daire fiyatı müjdeden sonra anında birbuçuk milyona çıktı! Ne........

© Milli Gazete


Get it on Google Play