We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yaklaşıyor mu yaklaşmakta olan...

9 0 0
05.02.2019

Ekonomi konusundaki bazı üst düzey kimseler, yaşanan tüm sıkıntı ve krize rağmen dillerinde bir kez bile “kriz” sözünü kaçırmadılar, ki gerçekten büyük bir maharettir(!) bu. Ekonominin her sektöründen şirketler, işletmeler, toplumun her kesiminden milyonlar, alenen ayakta kalma ve geçinebilme derdiyle yanarken, ağızlarını açıp da tek bir kelime etmediler, yaşanan sıkıntıları görmezden geldiler. Bu gerçekten de büyük bir maharettir(!) yani…

Ama aynı kimseler veya kesimler, “yaklaşmakta olan bir bahar”dan bahsedebiliyor. Neyin baharı bu? Konuşmak ve göstermek istemedikleri krizi kabullenmiş mi oluyorlar yani böylelikle? Sonbaharı ve kışı yaşıyorduk ama artık bahar geliyor demek! En iyi bildikleri şeyi yapıyorlar ve her zamanki güce tapan tavırlarıyla pişkin pişkin “bahar gözüktü” diyorlar. Yahu hangi bahardır bu!

Daha birkaç hafta önce, iktidar, devletten sosyal yardım alan 2,5 milyon hane (yani 10 milyon kişinin) 80 TL’ye kadar olan elektrik faturalarını ödeyeceğini açıklamadı mı? Elektrik faturasını dahi ödeyemeyen 2,5 milyon hanenin olduğu yerde hangi baharmış bu!

Kredi kartı borçlusu olup borcunu ödeyemeyen milyonları ne........

© Milli Gazete