We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Milletin derdi…

4 0 0
07.09.2021

Türkiye’deki siyasetin geldiği nokta, halkın iyiliği veya refahı için değil de kendi ikbali ve istikbali için çabalamadan ötesi değil.. Bu durum, önceden de buna benzer bir durum arz ediyordu, ancak şu son dönemde iyice kemikleşti ve maalesef herkesin kanıksadığı genelgeçer bir hale dönüştü.

İnsanlar, kendi sıkıntılarını ve meselelerini dert etmek yerine bir partinin hal-i pür melalini ve iktidarı bırakıp bırakmamasını önceliyorlar, ki bu durum toplumun belli bir kesiminin partizanlıktan gözlerinin görmemesi olarak da, kendi sorunlarına ve gerçekliğine yabancılaşmak olarak da yorumlanabilir.

Son 4-5 senedir, bir ekonomik kriz halini aşıp da uzun süreli bir buhrana evrilen ekonomik vaziyet ve buna neden olan politika fiyaskoları ve uygulama beceriksizlikleri bile siyasi iktidarın neredeyse “sorgulanamaz” ve hatta eleştirilmesi bile yasak sayılacak “iktidar olma haline” halel getirmesin diye söz konusu edilmiyor. Yanlış ötesi politikaların ve yetersiz yöneticilerin ortaya koyduğu faturayı tüm zerrelerine kadar hisseden vatandaşın en ufak bir tenkidi bile şiddetli bir karşılık görüyor. “Asil”in “vekil”den hesap sorması düşünülmesi bile mümkün olmayan bir durum olarak ortaya çıkıyor.

“Enflasyonun nedeni faizdir” önermesindeki gereksiz ve temelsiz inadın ekonomiyi sürüklediği çıkmaz sokaktan dönülemiyor,........

© Milli Gazete


Get it on Google Play