We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Adaleti tesis esastır

12 0 0
25.12.2018

Dünyadaki mevcut sömürü düzeninin ve çarpık, adaletsiz anlayışın yerine yeni bir dünya inşa etmek diye bir ideali unuttuk. İslam alemi, özelde de Türkiye artık böyle bir şeyi kafaya takmıyor, önemsemiyor, zihnini bunla meşgul etmiyor. Hakim nizama, mevcut sömürü düzenine eklemlenmek, onun içinde bir dişli vasfında olmak, emperyalistlerle “uyum içinde” ve “eşgüdümlü” olarak çalışmak bize kafi geliyor. 80 darbesinden 7 ay önce hayata geçen 24 Ocak Kararları da bu yolda bir adımdı ve açtığı yolda hem siyasi hem de ekonomik olarak emperyalizme eklemlendik.

Türkiye’nin, her anlamda küresel nizamın bir parçası olma yoluna girişi tam da o zamandır. Geçen neredeyse 40 yılda zenginin daha da zenginleşip fakirin giderek muhtaç duruma düştüğü, orta direğin çöktüğü, insanların borca battığı, bankalara mahkum edildiği bir yapı oluştu. Bankalardaki birkaç yüz bin milyoner hesap, toplam mevduatın yarısına sahip oluyor, ki mevcut paylaşım manzarası da tam da böyle gerçekleşiyor zaten.

Dünyadaki adaletsizliği ve yanlışları düzeltmek idealinin başlangıç noktası öncelikle kendi yanlışlarımızı, eksiklerimizi........

© Milli Gazete