We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yılmaz Bayat neler anlattı?

14 0 0
16.01.2019

Milli Görüş belediyeciliği efsane… Bunu aklı başında hemen herkes kabul ediyor.

Milli Görüş’ün belediye başkanlarından biri de Yılmaz Bayat. Yılmaz Bey, iki dönem İstanbul/Üsküdar’da belediye başkanlığı yaptı ve Üsküdar halkı Yılmaz Bey’i çok sevdi.

Yılmaz Bayat, geçenlerde TV5’te Çağlar Cilara’nın programına konuk oldu ve son derece çarpıcı açıklamalarda bulundu. Neler anlattı Yılmaz Bayat:

* “1994 ruhu demek doğru değil. Milli Görüş 1969’dan bu yana gelen bir süreç. Şu anda Milli Görüş’ü Saadet Partisi temsil ediyor. Milli Görüş düşüncesi örüle örüle bugünlere geldi. Oyumuz her ne kadar az olsa da düşünce olarak en sağlam partidir, Saadet Partisi.”

* “Halk biraz biraz uyanmaya başladı. İpek bir halı düşünün. Makine halısı ile yan yana koyduğunuz zaman pek ayıramazsınız. İşin çilesine katlanan biziz. Ülkemizi yeniden kurmak için, güçlü bir Türkiye kurmak için çalışıyoruz.”

* “Devlet halkına hizmet eden devlettir. Erbakan Hocamız da ‘Garson devlet’ derdi. Belediye başkanının temel görevi halkına hizmet etmektir.”

* “Belediye başkanlığı bir emanettir. Parti belediyesi olmamalıdır.”

* “Hizmette adalet şarttır. Seçimden sonra hangi sandıklardan bana oy çıktı diye bakarsanız yanlış olur. Bunun için de plan gerekli. Önemli işleri önem sırasına koymaktır. Ben plancı olduğum için Üsküdar’da benim dönemimde bir mahalleye gittik, o mahalle de CHP ağırlıklı. Bize dediler ki, “Başkan bundan sonra bizim oyumuz size…” Ama biz partiden dolayı değil, ihtiyaçtan kaynaklı hizmetler yaptık.”

* “Ehliyet çok önemli. Personelinize işi verirken zihniyetine, siyasi düşüncesine bakmayıp, işi yapabilir mi yapamaz mı buna bakmanız lazım. Benim dönemimde 10 yıl boyunca müdürlerimiz hiç değişmedi.”

* “İstişareye önem vermek lazım. Bunlar Milli Görüş........

© Milli Gazete