We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bu da kupür haber farkı!

14 0 0
18.01.2019

Flaş… Flaş… Flaş…

“Aday olmayacağım” diyen ve bunu deklare eden belediye başkanı, ne olduysa, köprülerin altından hangi sular aktıysa yeniden adaylık için yeşil ışık yaktı!

Kim bu isim?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu. Biraz ayrıntı vermek istiyorum; Aziz Kocaoğlu 1 Ekim 2018 tarihinde yaptığı açıklamada şunları söyledi: “14,5 yıldır çok yoğun bir tempo içerisindeydim. Samimiyetle, her defasında elimden gelenin daha fazlasını yapmaya çalıştım. Aday olmama kararımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu noktayı 2014 seçimlerinde koymayı planlamıştım. Bugün için en büyük arzum 15 yılın sonunda CHP’li bir başka arkadaşa görevimi devretmektir.”

Aynı Aziz Kocaoğlu, önceki gün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinden hemen sonraki açıklamasında da şu ifadelere yer verdi:

“Her zaman söylediğim gibi, önce devletim ve milletim, sonra partim için çalıştım. Hiçbir zaman gizli ajandam olmadı. Hiçbir zaman kişisel menfaat ve ikbal peşinde koşmadım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını sürdürdüğü en büyük kent olan İzmir’de ortaya çıkan bu tablonun, adaylığımla ilgili tarihi bir sorumluluk yüklediğini ve bundan kaçmayacağımı Sayın Genel Başkanımızla paylaştım.”

1 Ekim 2018 ve 16 Ocak 2019…

Sahi, geçen bu 3,5 aylık süre içinde ne oldu da, ne değişti de Aziz Bey fikrini değiştirdi?

Hey gidi siyaset hey!

***

Bir son not: Biliyorsunuz, TV5’te Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 11:30’da Kupür Haber programını yapıyoruz.

Programın Pazartesi günü daimi konuklarından biri Millî Gazete Yazı İşleri Müdürü Ercan Özcan.

Yaklaşık bir ay kadar önceydi…

İzmir Büyükşehir Belediyesi seçimlerini ve olası CHP adayını konuşurken Ercan Özcan aynen şunu ifade etti:

- “Tamam, mevcut İzmir........

© Milli Gazete