We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yiğit ve Mücahide Dava Kadınlarına

39 0 0
30.12.2018

Dava kadınının İslami hizmet, teşkilat, tebliğ-davet, emr-i bi’l maruf ve nehy-i ani’lmünker gibi çalışmalar için ilk arayacağı şart, helal bir ortamdır. Çünkü dava kadını, Kur’an ve sünnetin talimatları çerçevesinde organize edilmemiş, İslami prensiplerin öncelenmediği çalışmalardan kesinlikle bir bereket çıkmayacağını bilir. Daha başından İslami kuralların ihlal edildiği çalışmalara cihad, İslami hizmet ve teşkilat çalışması denmeyeceğinin de şuurundadır.

Dava kadını, tesettür, haremlik-selamlık ve mahremiyet kurallarının uygulanamadığı zeminlerde kesinlikle İslami çalışma yapamayacağını unutmaz. Bu prensipleri ihlal ederek yapılan çalışmaların hayır yerine omuzlarında ağır bir günah yükü oluşturacağının da farkındadır. Bu nedenle o, adı İslami de olsa hiçbir çalışma gerekçesiyle tesettür, haremlik-selamlık ve mahremiyet prensiplerinin ihlal edilmesine asla izin vermez.

Dava kadını, miting, toplantı, divan, çalıştay, sohbet, ders, kermes, konferans gibi İslami çalışmaların hazırlığını yaparken her adımda Kur’an ve sünnetin direktifleri doğrultusunda hareket eder. Bu ortamlarda bulunurken Müslüman kadının izzet ve vakarına yakışır bir şekilde davranmaya dikkat........

© Milli Gazete