We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Şeytanın evlerimizle ve ailelerimizle ilgili projeleri

62 0 0
14.04.2019

Şeytan, Hz. Adem’den bu yana 100 milyarın üzerinde insanla uğraşmış, 124 bin peygambere karşı mücadele etmiş, Nemrut, Firavun, Haman, Karun, Ebu Cehil ve Ebu Leheb gibi azılı kâfirler yetiştirmiş, 120 bin sahabeye farklı farklı tuzaklar kurmuş, alanında uzman ve son derece profesyonel bir düşmandır...

Şeytan, “Ey Rabbim beni azdırmana karşılık ben de yeryüzünde kullarına günahları süsleyeceğim ve onların hepsini mutlaka azdıracağım. Ancak ihlâslı kulların hariç!” (Hicr: 15/39-40) diyerek, başlattığı savaşın en önemli harp meydanı evlerimizdir.

Şeytan bir Müslüman’ı önce evinde ve ailesinde yenilgiye uğratmak ister. Çünkü şeytana karşı evlerimizde kaybettiğimiz her savaş, sokaklarımıza, şehirlerimize ve hayatımıza büyük işgaller ve yenilgiler olarak yansıyacaktır.

Kur’an’ımıza baktığımız zaman şeytanın peygamberlerle olan mücadelesinde de evi ve aileyi en büyük hedef olarak seçtiğini görürüz.

Şeytan, Hz. Âdem’in ailesini hedefe alarak iki evladından birinin ilk kanı dökerek kardeş katili olması için çalışmış, Hz. Nuh’un evini hedef alarak hanımının ve evladının kâfir olarak can vermesi için gayret etmiş, Hz. Lut’un yuvasını hedef alarak eşinin helak olması için projeler hazırlamış, Hz. Yakup’un evini hedef........

© Milli Gazete