We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Özel hayat Müslümanlığımızı koruyalım

58 0 0
28.04.2019

Müslümanlığımızın görünür yüzünün belki de hiç olmadığı kadar prim yaptığı zamanlar yaşıyoruz. Açıktan yaptığımız amellerimizin, İslam adına ortaya koyduğumuz işlerimizin, söylediğimiz sözlerimizin insanlar tarafından beğenildiği, tebrik edildiği ve hatta dünyalık kazanımlara tahvil edildiği günler görüyoruz.

Ancak Müslümanlığımızın görünür tarafı olan sakalımızı, başörtümüzü, namazımızı ve İslami kimliğimizi taşıması gereken İslami kişiliği/şahsiyeti inşa etme konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyoruz.

Müslümanlığımızın görünür taraflarının prestij sağladığı bu dönemlerde, asıl Müslümanlık kalitemiz, kamuya açık İslami kimliğimizde ve davranışlarımızda değil özel hayat Müslümanlığımızda ve İslami kişiliğimizde gizlidir.

Unutmayalım ki, insanların arasındayken, toplum içerisindeyken beğenilen ahlak ve davranışlarımıza, İslami hassasiyetlerimize ve ibadetlerimize bakan Allah’ımız, evlerimizde eş ve çocuklarımızın yanındayken sergilediğimiz davranışlarımıza, ahlakımıza, İslami hassasiyet düzeyimize ve ibadet titizliğimize de muhakkak bakacaktır.

Yani asıl İslami kalitemiz, toplumsal kaygılar yüzünden ön kimlik kullanmak zorunda kalmadığımız evlerimizdeki halimiz ve özel hayatlarımızdaki Müslümanlığımızla yakından ilgilidir.

Günde birkaç saat beraber olduğumuz insanların,........

© Milli Gazete