We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Namazımız hayatımıza ne kadar etki ediyor?

56 0 0
13.12.2018

“Namazı dosdoğru kıl, çünkü namaz, insanı kötülüklerden ve çirkin işlerden alıkoyar” (Ankebut: 29/45) ilahi hükmü gereği namazımızın hayatımıza etkisini, bizi kötülüklerden alıkoyup, koymadığını test ettiğimizde nasıl bir sonuçla karşılaşıyoruz?

Namazımız evimize ve aile yaşantımıza etki ediyor mu? Ben namaz kılan bir Müslüman’ım! Eşime zulmedemem, çocuklarımın İslami eğitimlerini ihmal edemem, akrabalarımla ilişkimi kesemem, komşularımla küs duramam diyebiliyor muyuz?

Namazımız evimizde izlediğimiz dizi ve programlara etki ediyor mu? Ben namaz kılan bir Müslüman’ım! Bu ahlaksız dizi ve filmleri izleyemem ve aileme de izletemem, benim evimde yüzlerce ahlaksız kanal bulunamaz diyebiliyor muyuz?

Namazımız internet ve sosyal medya ile ilişkimize etki ediyor mu? Ben namaz kılan bir Müslüman’ım! Günah içeren sayfalarda dolaşamam, sosyal medyadan hakaret, küfür, iftira ve gıybet paylaşamam, benim evimde sınırsız, kontrolsüz, denetimsiz internet bulunamaz diyebiliyor muyuz?

Namazımız düğünümüze etki ediyor mu? Ben namaz kılan bir Müslüman’ım! Haremlik-selamlık, tesettür ve mahremiyet prensiplerinin ihlal edildiği bir düğün yapamam diyebiliyor muyuz?

Namazımız ahlakımıza etki ediyor........

© Milli Gazete