We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Müslüman gençlere-5

48 0 0
12.09.2019

Namazlarınıza özen gösterin. Çünkü iyi kılınmış bir namaz, direniş bilinciniz, ahlakınız, ruh terbiyeniz ve manevi olgunluğunuz için yüzlerce vaaz ve nasihatten, binlerce kitap ve makaleden, saatlerce süren eğitimlerden daha tesirlidir...

İslami çalışmaları, yoğunluğu, toplantıları ve faaliyetleri bahane ederek cemaatle namazı terk etmeyin. Kamplarınızda ve toplantılarınızda namazın cemaatle kılınmasına büyük önem gösterin.

Allah adına yapılan bir toplantı için saatlerce yolculuk yapıp, mesafeleri aştıktan sonra aynı toplantıda bir araya gelenler, o toplantı süresince onlarca namaz vakti geçmesine rağmen bir kez bile aynı mescitte de bir araya gelip cemaatle namaz kılamıyorlarsa, bir şeyleri yanlış anlamışlar demektir.

Allah adına yapılan bir toplantıya katılmaları için kilometrelerce uzaktaki kardeşlerini defalarca arayan, yoklama yapan, büyük bir ciddiyet gösteren İslami hareket yöneticileri ve sorumluları da, o toplantıya katılan kardeşlerini namaz vakitlerinde mescide toplamak için de aynı ciddiyeti göstermez ve gerekli planlamaları yapmazlarsa, onlar da bir şeyleri yanlış anlamış demektir.

Çünkü Allah için bir araya gelişlerinde, toplanmalarında ve faaliyetlerinde bereket olsun isteyen bir topluluk, önce Allah’ın her gün beş vakit namazda toplanın ve bir araya gelin emrini uygulamak için gayret........

© Milli Gazete