We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Müslüman Gençlere - 4

39 0 0
11.04.2019

Sakın unutma! Başkalarının yanlışlarını kendi yanlışları için mazeret olarak sunanlar yanlıştan kurtulamazlar. Başkalarının zaferleriyle avunanlar hiçbir zaman kendi zaferlerini inşa edemezler. Dünyevi başarılar için dinlerinden ve değerlerinden taviz verenler, başarısızlığın yanında koca bir vebal yükünü de omuzlamak zorunda kalırlar. Bil ki, zafer de İslam’ın zaferi olmadıktan sonra o da koca bir yenilgiden ibaret olur.

Her daim hakkın yanında ol ve hep hakkı söyle. Çünkü sen, “Hakkı söyleyin korkmayın! Hakkı söylemek ne rızkınıza mani olur ne de ecelinizi size yaklaştırır. Tüm insanlar size karşı birleşse de Allah izin vermedikçe hiç bir şey yapamazlar” diye buyuran bir Peygamberin ümmetisin.

Bütün hayatını değiştirmek istiyorsan işe önce bir gününü değiştirmeyle başlamalısın. Bunun için günlük bir salih amel planı çıkar ve titizlikle uygulamanın peşinde ol. Mesela bir Müslüman’a iyiliği tavsiye et. Bir Müslüman’ı kötülükten alıkoy. Bir Müslüman’ın derdiyle dertlen. Bir Müslüman’ın sıkıntısını gider. Bir Müslüman’ın ayıbını ört. Bir haksızlığa karşı çık. Bir haklıya........

© Milli Gazete