We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Müslüman gençlere-3

64 0 0
14.03.2019

Güne besmele ile başlayın. İşinize ve okulunuza besmele ile gidin. Dükkânınızı besmele ile açın. Arabaya besmele ile binin. Evinizden çıkarken Ayete’l-Kürsi, Felak ve Nas surelerini okumayı ihmal etmeyin. Kaza, bela ve musibet ve nazara karşı Allah’a sığının. Evinizi, işinizi, ailenizi ve çocuklarınızı Allah’a emanet etmeyi unutmayın!

İslam’ı doğru anlayın. Davanızı iyi tanıyın. Bir namazı kaçırdığınızda bir toplantıyı kaçırdığınız kadar üzülmüyorsanız, bir yardım çalışması için Afrika’ya gitmeyi göze alıp, yanı başınızdaki mescide gidemiyorsanız, yeni bir kitabı okuduğunuz heyecanla Kur’an’ı okuyamıyorsanız bir şeyleri yanlış anlamış, araçları amaç haline getirmişsiniz demektir. Önce siz iffetli olun ki Allah’tan iffetli eş istemeye hakkınız olsun. Siz Yusuf olun ki Allah size Yusuf’lara layık eşler nasip eylesin. Gömleğiniz önden bile yırtılsa onu tevbeyle dikmesini bilin. Ne zaman bir hata ederseniz, ardından bir iyilik yapın ki onu silsin. Unutmayın! Hata edenlerin en hayırlıları tevbe edenlerdir.

Nazik olacaksanız, önce eşinize nezaketle davranın ki şeytan kabalığınızı fırsata çevirmesin. Hürmet edecekseniz, eşinizin anne-babasına da hürmet edin ki aranızdaki sevgi bağı kuvvetlensin. Ahlaklı olacaksanız, önce eşinize güzel ahlakla........

© Milli Gazete