We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Müslüman Eşler İçin Üç Aylar Programı

66 0 0
10.03.2019

Unutmayın! Üç aylara Regaib Gecesi ile birlikte yalnızca Allah’ın dinine rağbet edeceğinize dair söz vererek başladınız. O halde bu sözünüzü önce evlerinizde yerine getirin. Önce evlerinizde Allah’ın dinine rağbet edin. Evinize, ailenize, kızınıza, oğlunuza, televizyonunuza, internetinize İslam hâkim olsun diye üç ayları fırsat bilerek Müslümanca bir program başlatın.

İlk iş, eşler olarak birbirinizi sabah namazlarına kaldırın. Bir Müslümanın eşine sevgisini ispat edebileceği en hakiki ve esaslı davranış onu sabah namazına kaldırmasıdır. Çünkü eşini sabah namazına kaldıran, “Bu dünyada olduğu gibi cennette de seninle birlikte olmak istiyorum” diyordur. Göreceksiniz ki, evinize sabah namazı kadar hiçbir şey huzur ve bereket veremeyecek…

Üç ayları fırsat bilip birbirinizle helalleşin. Yıllardır biriktirip taşıdığınız yüklerden kurtulun. Birbiriniz hakkında tuttuğunuz tüm dosyaları kapatın. Tüm davaları düşürün. Tüm intikamlardan vazgeçin. Affedin, bağışlayın. Tüm haklarınızı helal edin. Helalleşin kurtulun. Göreceksiniz ki eşlerinizle helalleşmenin verdiği iç huzuru ve mutluluğu hiçbir şey vermeyecek.

Üç aylarla birlikte evinizde bir namaz disiplini oluşturun. Eşinizle birlikte cemaatle namaz kılın. Beraberce dua edin. Birbirinizin duasına âmin deyin. Göreceksiniz ki, aranızda namazın oluşturduğu sevgiyi hiçbir şey bozamayacak.

Üç aylarla birlikte........

© Milli Gazete