We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

müslüman beyler! Hanımlarınızın kıymetini bilin!

61 0 0
28.07.2019

Müslüman beyler! Hanımlarınızın Allah’ın size en büyük nimetlerinden ve yardımlarından biri olduğunu unutmayın! Çünkü Efendimiz (s.a.s) buyuruyor ki: “Allah kime sâliha bir hanım nasip etmişse, dininin yarsını yerine getirmek için kendisine yardım etmiştir. Diğer yarısı için de Al¬lah’tan korksun.” (Camiu’s-Sağir)

Müslüman Beyler! TV’lere, dizilere, internete, artistlere, mankenlere, sokaklara, haramlara gözünüzü dikip de sakın hanımlarınıza hürmetsizlik ve hainlik etmeyin. Çünkü çocuklarınıza analık eden, namusunuza sahip çıkan, yıllardır kahrınızı çeken helal hanımlarınız evde dururken harama gözünüzü bile çevirmeniz büyük bir hainlik olur. Bilin ki, Allah hiçbir hainin yaptığını da yanına kâr bırakmaz. Hem unutmayın! Efendimiz (s.a.s) buyuruyor ki: “Erkekler! Siz iffetli olun ki, kadınlarınız da iffetli olsun.” (Taberani)

Müslüman beyler! Dışarıda, devlet dairesinde, iş ortamında, sokakta, toplu taşıma araçlarında, hiç tanımadığınız bayanlara gösterdiğiniz nezaketi, hürmeti, saygıyı evde eşinizden de esirgemeyin. Eğer bir nezaket gösterilecekse bunu ilk önce eşinizin hak ettiğini unutmayın! Çünkü Efendimiz (s.a.s) buyuruyor ki: “Sizin en hayırlınız hanımlarınıza karşı en güzel davrananınızdır.” (Tirmizi)

Müslüman beyler!........

© Milli Gazete