We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Müslüman belediye başkan adaylarına

42 0 0
28.02.2019

Sen Müslümansın, siyasetin kurallarına göre değil, İslam’ın talimatlarına göre hareket et. Asla yalan söyleme. Yapamayacağın bir şeyi vaat etme. Randevularına dikkat et. Verdiğin sözleri yerine getir. İftiraya uğrasan da kimseye iftira atma, hakaret edilsen de kimseye hakaret etme. Rakiplerin bile senin nezaketini ve ahlakını konuşsun. İsraf etme. Ümmetin parasıyla, kamu malıyla yapılan basit bir el ilanını bile israf edersen mahşer günü tüm ümmetle hesaplaşmak zorunda kalırsın.

Kimliğinden, şahsiyetinden ve değerlerinden asla taviz verme. Unutma! Kim insanların gönlünü hoş etmek için Allah’ın rızasını kaybetmeyi göze alırsa, Allah onu insanların eline bırakır. İnsanların eline bırakılan kimse de asla iflah olamaz.

Şimdi seni seçmeseler de, sana destek vermeseler de ve hatta sana karşı olsalar da insanlar, değerlerine, ilkelerine, prensiplerine bağlı, şahsiyetli ve duruş sahibi insanları her zaman takdir edeler ve eninde sonunda onları takip ederler. Kendileri hata ederler, ama onların hata etmesini istemezler. Kendileri değişirler ama onların değişmesini istemezler. Çünkü Onlar umutturlar. Onlar güvendirler. Şartlara, zamana ve siyasetin gereklerine teslim olup asla umut olma potansiyelini kaybetme!

Farklı kesimlere hitap edeceğim diye ihlâslıları, samimileri, garipleri, bedel ödeyenleri, dünyalık........

© Milli Gazete