We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İslami vakıf, dernek, yardım kuruluşu ve STK yöneticilerine-1

49 0 0
19.09.2019

Allah, sizi, Müslümanların işlerinde yönetici ve öncü yaptıysa bunun size, bu dünya hayatında verilebilecek en hayırlı nimetlerden birisi olduğunu sakın unutmayın! Çünkü Allah, ancak sevdiği kulunu kendi yolunda kullanır ve ancak sevdiği kulunu Müslümanların işleriyle meşgul eder.

O halde Allah’ın size verdiği bu nimetin şükrünü hakkıyla eda etmeye gayret edin. Her nimetin şükrü kendi cinsindendir prensibi gereği bu nimetin şükrü de takatinin sonuna kadar çalışmaktır. Görevlerinizi asla savsaklamayın, şeytan ve nefsin sizi tembelliğe ve gaflete sürüklemesine izin vermeyin. Heyecanınızı asla kaybetmeyin. Sürekli üretme peşinde olun. Asla rutinleşmeyin, sıradanlaşmayın, tembelleşmeyin.

Unutmayın! Üretemeyenler, harekete geçiremeyenler, sürükleyemeyenler, ekibini ve kadrosunu heyecanlandırıp hedefe kilitleyemeyenler, yani makamının hakkını veremeyenler, bir müddet sonra o makamda çürümeye başlarlar ve artık Allah için değil o makamı korumak için çalışmaya başlarlar. Bu da ihlâsını kaybetmek demektir. İhlâsını kaybeden de hem dünyasını hem de ahiretini berbat etmiş demektir.

Kendinizde böyle bir durum hissettiğiniz anda makamınızı başka bir kardeşinize devredebilecek olgunluğu da göstermesini bilin. Ama bunu da kesinlikle bir kenara........

© Milli Gazete